FMX 650 FORUM ( Forum is closed )
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed )

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 obtížné startování po delší době odstavení motorky

Goto down 
+3
Ivotvor
riki1
Jarda
7 posters
AutorSpráva
milan
Anonymný




obtížné startování po delší době odstavení motorky Empty
OdoslaťPredmet: obtížné startování po delší době odstavení motorky   obtížné startování po delší době odstavení motorky Icon_minitimeNe február 15, 2009 7:11 pm

Ahoj,mohl by mi,prosím,někdo z Vás, kteří jezdíte na FMX poradit co udělat s karburátorem nebo sytičem, aby motor naskočil na první nebo druhé startování po delším odstavení motorky/např.2 týdny/.
Návrat hore Goto down
Jarda

Jarda


Počet príspevkov : 16
Registration date : 29.04.2008

obtížné startování po delší době odstavení motorky Empty
OdoslaťPredmet: Re: obtížné startování po delší době odstavení motorky   obtížné startování po delší době odstavení motorky Icon_minitimeNe február 15, 2009 7:32 pm

Čau,
mě pomáhá to, když nechám motorku chcípnout tim, že zavřu kohout přívodu a necham bežet motor dokud nedojde benzín.
Dnes jsem startoval po cca měsíci a chytla na podruhý.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

obtížné startování po delší době odstavení motorky Empty
OdoslaťPredmet: Re: obtížné startování po delší době odstavení motorky   obtížné startování po delší době odstavení motorky Icon_minitimeNe február 15, 2009 9:32 pm

Teraz v studenom pocasi je to tazsie, ale myslim ze takto by to malo ist vzdy :

1. Pustis benzin do karbecu , pockas kym natecie, pripadne mozes tomu pomoct naklonenim moto na lavu stranu.
2. Zapnes sytic a startujes asi 2-3 sekundy (moto asi nenastartuje)
3. Nechas to tak asi 5-10 minut, nech sa nasaty benzin vypari do vsetkych zakuti.
4. Startujes so syticom a moto by mala chytit.

5. Ak moto nechyti, alebo chyti a hned zdochne (ked je velka zima), odporucam pridat asi otacku na skrutke volnobehu a potom by uz mala chytit. Ked sa motor zohreje tak uprav otacky vonobehu naspat na povodnu hodnotu.
Návrat hore Goto down
milan
Anonymný




obtížné startování po delší době odstavení motorky Empty
OdoslaťPredmet: obtížné startování po delší době odstavení motorky   obtížné startování po delší době odstavení motorky Icon_minitimeNe február 15, 2009 11:10 pm

Jardo a Riki dík za Vaši reakci na můj dotaz.S tím vyjetím karbecu do sucha se mi to zdá nelogické,mám pocit že motor nemůže dlouho nasát benzin.Také se mi nechce chodit kolem motorky 20 min.než vyjedu.To naklonění na levou stranu vypadá zajímavě.Vyzkouším a dám vědět.Motorku mám rok a půl a tyhle stránky jsem objevil teprve včera.Zajímavé počtení.
Návrat hore Goto down
Ivotvor

Ivotvor


Počet príspevkov : 35
Registration date : 12.08.2008

obtížné startování po delší době odstavení motorky Empty
OdoslaťPredmet: Re: obtížné startování po delší době odstavení motorky   obtížné startování po delší době odstavení motorky Icon_minitimeNe február 15, 2009 11:26 pm

souhlasím s Jardou taky to tak dělám když vím že s fmx nebudu jezdit delší dobu, hlavně na jaře a podzim zima, většinou to dělám když vím že nebudu startovat fmx tři a víc dnů,zavřu kohout,a necham chcipnout a jak fmx chci nastartovat tak chytne vždy bez problemů na poprvé max na podruhé!

Takže ať se ti to zdá nelogické Milane, funguje to na 100% vyzkoušej a uvidíš sám.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

obtížné startování po delší době odstavení motorky Empty
OdoslaťPredmet: Re: obtížné startování po delší době odstavení motorky   obtížné startování po delší době odstavení motorky Icon_minitimeNe február 15, 2009 11:44 pm

Po jazde, ked odkladam moto do garaze, tak skor zatvorim benzin a az potom vypnem po chvilke motor (nemusim pockat az kym zhasne) , je to kvoli tomu, aby plavak netlacil zbytocne stale na ihlovy ventil a tym padom sposoboval jeho opotrebenie aj ked to nie je nutne.

Benzin z karbecu vypustam uplne len ked odkladam moto na zimu, to robim vypustacou skrutkou a je to kvoli tomu , aby sa na trysku neukladali pocas zimy nejake usadeniny a potom by bol vacsi problem so startovanim na jar.
Návrat hore Goto down
Pacient

Pacient


Počet príspevkov : 30
Age : 35
Localisation : ČR - Vysočina
Registration date : 28.09.2008

obtížné startování po delší době odstavení motorky Empty
OdoslaťPredmet: Re: obtížné startování po delší době odstavení motorky   obtížné startování po delší době odstavení motorky Icon_minitimeUt február 17, 2009 1:10 am

Ze svý zkušenosti vím(po tejdnu jí nemůžu natočit), nemá hold benzínový čerpadlo, takže se jí musí pomoct, jak psali chlapi výše, nakloň moto na levou stranu a počkej až z přepadu začne kapat benzín, pak startuj na sytič a teda aspoň mě hnedky chytne bez problémů.. cheers
Návrat hore Goto down
Mexican

Mexican


Počet príspevkov : 48
Age : 39
Localisation : Honda FX 650X,Yamaha WR 400 F
Registration date : 01.02.2008

obtížné startování po delší době odstavení motorky Empty
OdoslaťPredmet: Re: obtížné startování po delší době odstavení motorky   obtížné startování po delší době odstavení motorky Icon_minitimeSo február 21, 2009 4:50 pm

Já po jízdě nedělam nic,normálně přijedu,chcípnu a uklidim.Když stojí v mrazu cca 14-dní,tak už hůř chytá.Dělam to tak,že zastartuju (ona ani neblafne) a necham ji cca 5 min oddechnout a pak většinou chytne bez keců a když ne,tak ještě odpustim trochu benzinu z karburátoru,takovym tim vypouštěcim šroubkem a pak chytne vždy i po dlouhé zimě Cool

PS: a co se týče kohoutku,tak ten nezavíram,jen přepínam ON->RES
Návrat hore Goto down
Milan
Anonymný




obtížné startování po delší době odstavení motorky Empty
OdoslaťPredmet: obtížné startování   obtížné startování po delší době odstavení motorky Icon_minitimeSo marec 21, 2009 6:50 pm

Tak jsem dnes dal konečně první letošní kilometry.Super,ale ještě zima.Píši ale hlavně kvůli startování motorky.Před dvěma týdny jsem úplně rozebral karburátor,jak to ti kluci japonští,šikmoocí,vlastně vymysleli.Na žádný problém jsem nepřišel.Nechal jsem prázdnou plovákovku,bez benzinu,jak jste mi radili.Motorka měla snahu chytit hned při prvním startování a po třetím už běžela.Fakt to funguje.Pánové,baterie a startér mého FMX a já Vám velmi děkujeme za cennou radu.Díky a skvělé zážitky z ježdění.Zdraví Milan.
Návrat hore Goto down
Rasto
Anonymný




obtížné startování po delší době odstavení motorky Empty
OdoslaťPredmet: Re: obtížné startování po delší době odstavení motorky   obtížné startování po delší době odstavení motorky Icon_minitimeNe september 26, 2010 10:46 am

Ahoj,
ja si osobne myslim, ze Japonsky konstrukteri urobili chybu a to v integrovanom dekompresore, co sposobuje zle startovanie motocykla HONDA FMX, nakolko dochadya k uniku kompresnych sil. Mam presne ten isty problem, chyta na 3-ti krat a po dlhsom case ju neviem nastartovat, mam vsak pred domom maly kopcek a v pripade ze dostane spravnu kompresnu supu naskoci hned. Tak co dodat, vyvoj novych veci nie vsetko zlepsuje-mal som niekolko motocyklov HONDA XL 500 R,600 R s rucnym dekompresorom a po celu dobu som nemal ziaden problem, ale to ze HONDA je HONDA, ked to pojde takto dalej asi prestane platit a poobzeram sa po inej znacke.
Návrat hore Goto down
KptWinters

KptWinters


Počet príspevkov : 14
Registration date : 07.11.2010

obtížné startování po delší době odstavení motorky Empty
OdoslaťPredmet: Re: obtížné startování po delší době odstavení motorky   obtížné startování po delší době odstavení motorky Icon_minitimePo november 08, 2010 10:31 pm

Ahojte. To je fakt take zle nastartovat FMX v zimnom obdobi alebo po mesiaci odstavky? Kupil som Hondu pre jej spolahlivost mam ju len dva tyzdne, ale toto ma zarazilo.
Návrat hore Goto down
homer
Anonymný




obtížné startování po delší době odstavení motorky Empty
OdoslaťPredmet: 100% recept   obtížné startování po delší době odstavení motorky Icon_minitimeUt január 25, 2011 2:27 pm

Mám fmx 650 už 5 let a taky mě tenhle neduh trápil. Potom mi poradil nějakej starej motokrosař ať po každý delší odstávce vypustím z karbecu / povolit odkalovací šroubek a z hadičky nejlépe do kanystru) deci benzínu. Nejdřív teče taková pěna a potom už benzín. A kupodivu po týhle směšný procedůře chytne motor po třetím převalení ať stál týden nebo celou zimu. Šťastnou cestu.
Návrat hore Goto down
Fehlmann

Fehlmann


Počet príspevkov : 133
Age : 37
Localisation : Nová Ves u Moravské Třebove
Registration date : 05.06.2009

obtížné startování po delší době odstavení motorky Empty
OdoslaťPredmet: Re: obtížné startování po delší době odstavení motorky   obtížné startování po delší době odstavení motorky Icon_minitimeSt január 26, 2011 8:47 am

Ja mam Fmx ted druhou zimu, loni sem s ni nic nedelal a ani sem nesledoval, letos sem ale karburator a nadrz uplne vypustil tak uvidim jak to najare rozjedu. bounce
Návrat hore Goto down
KptWinters

KptWinters


Počet príspevkov : 14
Registration date : 07.11.2010

obtížné startování po delší době odstavení motorky Empty
OdoslaťPredmet: Re: obtížné startování po delší době odstavení motorky   obtížné startování po delší době odstavení motorky Icon_minitimeSo marec 12, 2011 6:20 pm

Homer: Dakujem za tip. Dnes po zimnej odstavke som urobil ako si mi poradil a hondicka naskocila na na tretiu otacku. Very Happy bounce
Návrat hore Goto down
Sponsored content





obtížné startování po delší době odstavení motorky Empty
OdoslaťPredmet: Re: obtížné startování po delší době odstavení motorky   obtížné startování po delší době odstavení motorky Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
obtížné startování po delší době odstavení motorky
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed ) :: FMX650 :: PORADNA FMX650-
Prejdi na: