FMX 650 FORUM ( Forum is closed )
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed )

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 nástřik svodů

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
JanaFMX

JanaFMX


Počet príspevkov : 55
Localisation : Olomouc
Registration date : 31.05.2011

nástřik svodů Empty
OdoslaťPredmet: nástřik svodů   nástřik svodů Icon_minitimePo jún 06, 2011 3:38 pm

Mám v plánu příští víkemd trochu "očesat" FMXO a nastříkat vypalovací barvou svody. důvodem je to že předchozí majtel to nechal zajít tak daleko, že svody jsou v dost havarijním stavu...v servisu mi nabídli, že by mi to vyleštili do plvodního lesku (za spoustu peněz - jee stím práce mno...)Už jste to někdo někdy musel dlěat na svém fmxu, nebo máte všichni svody vpořádku?
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

nástřik svodů Empty
OdoslaťPredmet: Re: nástřik svodů   nástřik svodů Icon_minitimePo jún 06, 2011 5:22 pm

myslim, ze skoro bez prace by to slo vycistit tymto :

http://www.x-chrom.eu/

a co sa ti zvysi tak to pouzijes na cistenie v kupelni Cool
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

nástřik svodů Empty
OdoslaťPredmet: Re: nástřik svodů   nástřik svodů Icon_minitimeUt jún 07, 2011 9:37 am

Návrat hore Goto down
JanaFMX

JanaFMX


Počet príspevkov : 55
Localisation : Olomouc
Registration date : 31.05.2011

nástřik svodů Empty
OdoslaťPredmet: Re: nástřik svodů   nástřik svodů Icon_minitimeUt jún 07, 2011 11:09 am

Vypadá to dobře, za dobré prachy...popřemýšlím o tom ještě..mam na to ještě pár dní, než to napořád začerním:)
Návrat hore Goto down
Fehlmann

Fehlmann


Počet príspevkov : 133
Age : 37
Localisation : Nová Ves u Moravské Třebove
Registration date : 05.06.2009

nástřik svodů Empty
OdoslaťPredmet: Re: nástřik svodů   nástřik svodů Icon_minitimeUt jún 07, 2011 5:53 pm

nastrik bych teda rozhodne nedelal a cernej uz vubec, X-chrom nevypada spatne ale neznam ho a ani jak to funguje.
Pokud se pronej rozhodnes dej sem pak nejake fotky a info dekuji Wink
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

nástřik svodů Empty
OdoslaťPredmet: Re: nástřik svodů   nástřik svodů Icon_minitimeUt jún 07, 2011 10:27 pm

X-chrom funguje na baze kyseliny fosforecnej, ako WC cistice, cize to odstrani vsetko z kovu, co tam nepatri, hrdzu,oxidaciu, nemusis lestit, len oplachnut vodou. Sam som to este neskusal, ale ten odkaz na motoride vyssie nieco napovie.
Návrat hore Goto down
JanaFMX

JanaFMX


Počet príspevkov : 55
Localisation : Olomouc
Registration date : 31.05.2011

nástřik svodů Empty
OdoslaťPredmet: Re: nástřik svodů   nástřik svodů Icon_minitimeUt jún 07, 2011 11:55 pm

Dívala jsem se na všechno i na recenze, tak si říkám že bych do toho šla...Jen si říkám, jestli ty svody nejsou až moc zrezivělé...jsou zašlé, aby to fungovalo....ještě dám vědět jak jsem dopadla...zase nastříkat to můžu vždycky..ikdyž už jsem doma slíbila, že to uděláme zároveň i se svodama z VFRa...tmk je nástřik svodů opravdu potřeba a není pohledový. Co mě nevadí, tak že budou po nástřiku černé, FMXo mám v černé barvě, tak mi to k tomu sedí...
takto vypadají teď (lepší foto zatím nemám):

nástřik svodů Svody
nástřik svodů Svody2
Návrat hore Goto down
petr

petr


Počet príspevkov : 66
Age : 54
Localisation : Praha
Registration date : 13.09.2007

nástřik svodů Empty
OdoslaťPredmet: Re: nástřik svodů   nástřik svodů Icon_minitimeSt jún 08, 2011 1:52 am

Já bych si jen dovolil opravit - ty svody nejsou na 100% zrezivělé. To se jen přes chrom díky vysokým teplotám dostaly ostatní prvky, které ocel (ze které svody jsou vyrobené) obsahuje. Právě chemická cesta je jediná možnost návratu k více-méně původnímu stavu. Nastudoval jsem problematiku před dvěma roky, kdy se použítí bílého sajrajtu, pojmenovaného Blue Job: https://www.youtube.com/watch?v=l_nSgyWR8dw , v kombinaci s mechanickým třením jevilo jako jediná dostupná možnost jak odstranit ten ošklivý povlak. Ale to bylo strááááášně zdlouhavé a neskutečně namáhavé.

Návrat hore Goto down
Fehlmann

Fehlmann


Počet príspevkov : 133
Age : 37
Localisation : Nová Ves u Moravské Třebove
Registration date : 05.06.2009

nástřik svodů Empty
OdoslaťPredmet: Re: nástřik svodů   nástřik svodů Icon_minitimeSt jún 08, 2011 6:16 pm

No to je teda ..fuj. V tvem pripade bych te X-chrom vyzkousel a jak pises pak to kdyztak muzes nastrikat. Wink
Návrat hore Goto down
JanaFMX

JanaFMX


Počet príspevkov : 55
Localisation : Olomouc
Registration date : 31.05.2011

nástřik svodů Empty
OdoslaťPredmet: Re: nástřik svodů   nástřik svodů Icon_minitimeSt jún 08, 2011 7:58 pm

Já vím, že ty svody vypadají hrozně, právě proto se s tím snažím něco udělat...postupně to dávám do kupy, protože majtel předemnou na ni 4 roky sr.l, tak taky tak chudina dopadla...a já se jí ujala cheers cheers
Konzultovala jsem to ještě doma a dívala jsem se znovu na ty stránky, za jeden kus 500ml (12,5E) a poštovné by to vyšlo celkem 20E což je docela pálka..nicméně by mě to neodradilo až tak úplně...ale nikde nejsou žádné recenze na tento "zázračný výrobek" kromě té jedné co sem dal riki1. Co jsem četla fóra se svodama tak to vyšlo stejně tak, že svody po vyleštění (silichromem a nejakým jiným sajrajtem) byly po dvou výjezdech za mokra stejné jako dříve - teorie připečení bordelu (ne rzi). Nicméně s nástřikem vypalováku máme dobré zkušenosti na VFRu, že to vydrží poměrně dost (dvě sezony určo, teď se nám podařilo dokonce tři).Chtěla jsem to udělat tento víkend, ale nevím jestli se k tomu dostanu...podle toho se pak rozhodnu, jestli to fakt objednám, nebo ne...musím ještě dokoupit pár šroubků co tam chybí a najít ty co tam taky nejsou...(díky kterým třeba klepe výfuk...)až to dám do kupy bude to paráda! cheers cheers bounce bounce
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

nástřik svodů Empty
OdoslaťPredmet: Re: nástřik svodů   nástřik svodů Icon_minitimeSo júl 16, 2011 8:33 pm

Návrat hore Goto down
JanaFMX

JanaFMX


Počet príspevkov : 55
Localisation : Olomouc
Registration date : 31.05.2011

nástřik svodů Empty
OdoslaťPredmet: Re: nástřik svodů   nástřik svodů Icon_minitimePo júl 18, 2011 7:49 pm

O jeje, jak tak čtu, tak sjem aj ráda, že jsem si to nepořídila...já jsem zase zkusla nastříkat svody vypalovací barvou a výsledek?barva nedrží a hned po prvním umytí leze dolů...takže taky žádná pomoc...jen jsem si tim ty kolena zabarvila, teď jsou flekaté jinak...no co naplat...asi se s tim budu muset smířit, že ty kolena budou hnusné napořád...a tak to vypadalo krásně, když tam byly čisté svody..časem dodám foto, mám i video z vypalování...
Návrat hore Goto down
Matess727x

Matess727x


Počet príspevkov : 43
Age : 53
Registration date : 26.03.2011

nástřik svodů Empty
OdoslaťPredmet: Re: nástřik svodů   nástřik svodů Icon_minitimeUt júl 19, 2011 5:43 pm

JanaFMX napísal:
O jeje, jak tak čtu, tak sjem aj ráda, že jsem si to nepořídila...já jsem zase zkusla nastříkat svody vypalovací barvou a výsledek?barva nedrží a hned po prvním umytí leze dolů...takže taky žádná pomoc...jen jsem si tim ty kolena zabarvila, teď jsou flekaté jinak...no co naplat...asi se s tim budu muset smířit, že ty kolena budou hnusné napořád...a tak to vypadalo krásně, když tam byly čisté svody..časem dodám foto, mám i video z vypalování...
...a od čeho chytnou takovou špínu?Já je mám stále čisťoučký a to už sem letos nalítal 6000km. Wink Je ale fakt, že na EseLéru jsem je měl přesně takový, jako ty. Rolling Eyes Kašlal jsem ale na to. Wink
Návrat hore Goto down
Fehlmann

Fehlmann


Počet príspevkov : 133
Age : 37
Localisation : Nová Ves u Moravské Třebove
Registration date : 05.06.2009

nástřik svodů Empty
OdoslaťPredmet: Re: nástřik svodů   nástřik svodů Icon_minitimeUt júl 19, 2011 7:20 pm

Tak zbyva uz jen hruba sila, smirkove platno a pucovat a pucovat az se budou blejskat. Arrow
Návrat hore Goto down
Sponsored content





nástřik svodů Empty
OdoslaťPredmet: Re: nástřik svodů   nástřik svodů Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
nástřik svodů
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed ) :: FMX650 :: PORADNA FMX650-
Prejdi na: