FMX 650 FORUM ( Forum is closed )
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed )

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Zhasínání motoru

Goto down 
AutorSpráva
Ernest88
Anonymný




Zhasínání motoru Empty
OdoslaťPredmet: Zhasínání motoru   Zhasínání motoru Icon_minitimeSt november 28, 2007 9:00 pm

Zdravím! Vím, že teď již není moto aktuální téma, ale byl jsem se na ní podívat v garáži a napadla mě jedna věc, tak se chci zeptat - občas se mi stane, že mi při jízdě střelí do výfuků a pak hned chcípne - takže se samozřejmě zablokuje zadní kolo a když pustím spojku, tak se samozřejmě chytne a opět naskočí. Mám takový dojemm, že se to děje hlavně při studenějším motoru, tak maximálně po 5-10 minutách klidné jízdy. Nevíte náhodou, čím by to mohlo být? Mohlo by to být tím, že motor není ještě dostatečně zahřátý? Abych to upřesnil - stalo se mi to pouze několikrát, tak max. 5-6, dělo se to hlavmě při řazení. FMX mám novou, najeto 2500 km - takže nepředpokládám problém. Jen by mě zajímalo, čím je to způsobené.. Díky
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Zhasínání motoru Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zhasínání motoru   Zhasínání motoru Icon_minitimeSt november 28, 2007 9:17 pm

Pri studenom motore sa to moze stat, ja som si daval pozor na to tym, ze som drzal kusok pridany plyn (nepustil ho uplne) pri radeni,kym sa motor poriadne nezohreje, mozes si pomoct aj tym ze pridas na otackach volnobehu tym kolieskom co je pri karburatore. Otacky volnobehu by mali byt nastavene priblizne na 1300 ot/min.

Vsetky tieto problemy co su s motorom s originalnym nastavenim karburatoru sa stratia po aplikacii dynojetu.

Na originalne nastavenie je tiez vhodny 100 oktanovy SHELL napriklad, ten tiez sposobi zdravsiu reakciu na otocenie plynu.
Návrat hore Goto down
Ernest88
Anonymný




Zhasínání motoru Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zhasínání motoru   Zhasínání motoru Icon_minitimeSt november 28, 2007 9:22 pm

Riki1: Takže z toho co jsi napsal jsem pochopil, že se ti to stalo také, je to tak? Poprvé mě to docela vyděsilo - chci zařadit, zmáčku spojku, najednou hrozná rána a odpudivý kovový zvuk, a uz jsem jen slyšel pískání zadní gumy - motor zhasnul.. Prostě hrůzný zážitek u nové motorky.. Shocked Jak jsem psal - stalo se mi to pak ještě párkrát, ale nevybavuju si, že by to bylo při zahřátém motoru.. cheers Díky
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Zhasínání motoru Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zhasínání motoru   Zhasínání motoru Icon_minitimeSt november 28, 2007 9:30 pm

Sem tam sa mi to stalo, odkedy mam upravy tak uz asi nie. Povodne nastavenie bohatosti zmesy volnobehu je asi 1,5 otacky od dorazu a podla navodu k dynojetu som to nastavil na 2 otacky, takze mozno aj to pomohlo.
Návrat hore Goto down
Ernest88
Anonymný




Zhasínání motoru Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zhasínání motoru   Zhasínání motoru Icon_minitimeSt november 28, 2007 9:37 pm

Riki1: Vzhledem k tomu, že mám vše sériové, tak s bohatostí nic dělat nebudu - nehodlám si to rozházet.. Evil or Very Mad Každopádně díky za radu.. sláva FMX a Rikimu ... cheers Very Happy
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Zhasínání motoru Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zhasínání motoru   Zhasínání motoru Icon_minitimeSt november 28, 2007 9:41 pm

Samozrejme ze bez dynojetu nic neprestavuj v karbeci, (tym koliekom co je z vonku mozes pridat, to nie je bohatost zmesi to je ako by si kusok pridal plyn, lebo to je nastavenie dorazu plynoveho lanka) .
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Zhasínání motoru Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zhasínání motoru   Zhasínání motoru Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Zhasínání motoru
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed ) :: FMX650 :: PORADNA FMX650-
Prejdi na: