FMX 650 FORUM ( Forum is closed )
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed )

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Vůle v uložení hřídele..?

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
Ernest
Anonymný




Vůle v uložení hřídele..? Empty
OdoslaťPredmet: Vůle v uložení hřídele..?   Vůle v uložení hřídele..? Icon_minitimeNe jún 01, 2008 6:04 pm

Zdravím! Při čištění řetězu jsem přišel na jednu věc, která mě docela zarazila - na malé rozetě (pastorku), resp. na hřídeli vedoucí z převodovky, na které je tento pastorek umístěný, má tato hřídel vůli - a to tak, že se s ní nechá pohnout jakoby směrem z/do převodovky, cca 1-2 mm.. :\ Je toto normální? Zřejmě je to věc, která se může u různých typů moto lišit. Proto díky za každý názor. Zřejmě se s tím setkal každý, kdo již měnil řetězovou sadu - já zatím bohužel (nebo spíš bohu dík) ještě ne a dříve mě to nijak nenapadlo zkoumat.. :-$ Jinak moto má najeto 6000 km..
Díky - Ernest :-)
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Vůle v uložení hřídele..? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vůle v uložení hřídele..?   Vůle v uložení hřídele..? Icon_minitimeNe jún 01, 2008 8:33 pm

Volu ma pastorok na hriadeli, to je normalne Smile , ale hriadel by volu nemal mat, aspon som si to nevsimol Rolling Eyes .
Návrat hore Goto down
Ernest
Anonymný




Vůle v uložení hřídele..? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vůle v uložení hřídele..?   Vůle v uložení hřídele..? Icon_minitimeNe jún 01, 2008 9:04 pm

Riki, myslíš, že by jsi se na to mohl ještě v garáži mrknout? Je to otázka chvíle a moc by mi to pomohlo.. Díky..
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Vůle v uložení hřídele..? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vůle v uložení hřídele..?   Vůle v uložení hřídele..? Icon_minitimeNe jún 01, 2008 9:13 pm

No, to teraz nepojde, mozes sa na to pozriet poriadne ty a myslim , ze zistis , ze tvoj hriadel volu nema , iba pastorok na hriadeli ma volu.
Návrat hore Goto down
Ernest
Anonymný




Vůle v uložení hřídele..? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vůle v uložení hřídele..?   Vůle v uložení hřídele..? Icon_minitimeNe jún 01, 2008 9:17 pm

Riki, nemyslím si, že bych byl nějaký technický antitalent - poznám, co má vůli a co vůli nemá.. Ano, řetězové kolečko vůči hřídeli vůli má - to je normální. Ale zároveň u mě má vůli i hřídel!! Právě proto sem píšu, jestli to někdo má také tak, nebo ne. U některých typů motorek je to normální - např. Kawasaki KLR 650. Je to prý dáno typem uložení této hřídele - je uložena v kuličkových ložiskách, které vymezují axiální plechy. Proto je tam vůle. Jenže nevím, jak je to u FMX.. Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Vůle v uložení hřídele..? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vůle v uložení hřídele..?   Vůle v uložení hřídele..? Icon_minitimeNe jún 01, 2008 9:23 pm

Hmmm, tak to je zaujimave, mozno sa este niekto vyjadri, ja ti teraz neviem pomoct.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Vůle v uložení hřídele..? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vůle v uložení hřídele..?   Vůle v uložení hřídele..? Icon_minitimeNe jún 01, 2008 9:36 pm

Vůle v uložení hřídele..? E_160010
Návrat hore Goto down
Mexican

Mexican


Počet príspevkov : 48
Age : 39
Localisation : Honda FX 650X,Yamaha WR 400 F
Registration date : 01.02.2008

Vůle v uložení hřídele..? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vůle v uložení hřídele..?   Vůle v uložení hřídele..? Icon_minitimeUt jún 03, 2008 5:41 pm

Taky už jsem měnil ř. sadu a,že by měla hnací hřídel vůle,jsem si nevšiml No Informoval bych servis study
Návrat hore Goto down
foxX

foxX


Počet príspevkov : 100
Localisation : Brno
Registration date : 26.09.2007

Vůle v uložení hřídele..? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vůle v uložení hřídele..?   Vůle v uložení hřídele..? Icon_minitimeSt jún 11, 2008 9:21 pm

já tam teda žádnou vůlu nemám, sem dneska zjistil
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Vůle v uložení hřídele..? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vůle v uložení hřídele..?   Vůle v uložení hřídele..? Icon_minitimeSo november 15, 2008 5:47 pm

Takze Ernest ma pravdu , naozaj je tam na tom hriadeli mala axialna (v smere osi) vola. Dnes som menil aj pastorok , tak som si to vsimol.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Vůle v uložení hřídele..? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vůle v uložení hřídele..?   Vůle v uložení hřídele..? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Vůle v uložení hřídele..?
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed ) :: FMX650 :: PORADNA FMX650-
Prejdi na: