FMX 650 FORUM ( Forum is closed )
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed )

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Opotrebenie brzdovych dosticiek ?

Goto down 
+2
foxX
riki1
6 posters
AutorSpráva
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeUt júl 22, 2008 3:22 pm

Ako Ste na tom , haaaaa Question

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Brz11010

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Brz21010

cyclops


Naposledy upravil riki1 dňa Pi júl 25, 2008 1:02 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
foxX

foxX


Počet príspevkov : 100
Localisation : Brno
Registration date : 26.09.2007

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeSt júl 23, 2008 1:28 am

na já su na tom dobře, taky brzdim hlavně motorem Very Happy
jinak sem měl na předku vyhřátej kotouč, tak sem to rozdělal, vyčistil, namazal a supr, a v zadu sem udělat to stejný, hned to líp brzdí.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeŠt júl 24, 2008 7:15 pm

Vycital som na internete,

http://www.dkracing.cz/obchod/index.php?module=shop&page=znacky&op=DetailItem&menu=znacky&id_znacka=Honda&model=201&id_item=56847&order=&stranka=1

ze celkova hrubka zadnych brzdovych dosticiek (zn.SBS nie oroginal Honda) je 8,9 mm (prednych 8,1 mm) aj s kovovou castou. Takze podla toho si mozete zistii ako su tie vase opotrebovane.

Pozeral som lupou tie moje zadne (mam 26600 km) a ziadnu znacku som tam nenasiel (taku co pisu v manualy) , takze bud tam znacka nebola alebo som uz za nou Neutral

Su tam este nejake 2 mm oblozenia na vonkajsom ale ten vnutorny vyzera byt este viac opotrebeny, ale nevidno tam poriadne.

Takze si asi uz objednam dosticky a vymenim ich.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeŠt júl 24, 2008 10:49 pm

Tak som si objednal v Louise tie najlacnejsie dosticky plus ten nitovaci pripravok, co nemali ked som si objednaval retaz plus spodnu skrutku na vypustenie oleja s magnetom.

Dufam , ze budu vsetko mat, nie ako minule What a Face

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Lu10
Návrat hore Goto down
Mexican

Mexican


Počet príspevkov : 48
Age : 39
Localisation : Honda FX 650X,Yamaha WR 400 F
Registration date : 01.02.2008

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeŠt júl 24, 2008 11:42 pm

Já mam na Vigoru přední desky ještě origo a zadní jsem měnil nedavno.Mam najeto 27tis. km a z toho sám jsem najel 17tis. km a brzdim skoro vždy oběma a někdy jen přední.Neni možný,že by se třeba na zadku s tim menšim kotoučem opotřebovávali desky rychleji než na větším kotouči vpředu? Suspect No ale možná spíš bývalý majitel používal jen zadní brzdu afro
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeSo júl 26, 2008 8:32 pm

Mne sa tiez zda , ze zadne sa opotrebuvaju viac.
Návrat hore Goto down
foxX

foxX


Počet príspevkov : 100
Localisation : Brno
Registration date : 26.09.2007

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimePo júl 28, 2008 11:22 am

To je tím že si při jízdě stojíš na brzdě. Musíš stát na špičkách.
Návrat hore Goto down
Mexican

Mexican


Počet príspevkov : 48
Age : 39
Localisation : Honda FX 650X,Yamaha WR 400 F
Registration date : 01.02.2008

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimePo júl 28, 2008 6:40 pm

foxX napísal:
To je tím že si při jízdě stojíš na brzdě. Musíš stát na špičkách.

Dobrej nápad,už ani nebudu muset montovat žádnej výkonovej kit lol!
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimePo júl 28, 2008 9:15 pm

Na brzde urzite nestojim, nie som truhlik, to by som mal poriadne horuci zadny kotuc. affraid
Návrat hore Goto down
Mexican

Mexican


Počet príspevkov : 48
Age : 39
Localisation : Honda FX 650X,Yamaha WR 400 F
Registration date : 01.02.2008

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeUt júl 29, 2008 1:25 am

riki1 napísal:
Ako Ste na tom , haaaaa Question

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Brz11010

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Brz21010

cyclops

Kde se dá sehnat takovýto přeložený návod do češtiny bo slovenštiny na fmx,fx,slr...?
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeUt júl 29, 2008 9:59 am

Mexican >

Toto bolo napisane na blogu FMX650 :

"Čau jsem přesvědčen že návod k obsluze seženeš na Honda Č.R. Praha tel.257100111 nech se přepojit na sekci moto. a tam se domluvíš je tam celkem ochotnej chlap.Nedávno jsem tam taky jeden zajišťoval a stál 160kč i s poštovnym byl to sice na shadow ale asi tam maj všechny."

[234] Lida, mail, 25.5.2007 08:40
Ahoj všichni, díky, fakt už mám manuál na cestě, na Honda.ČR jsem se opravdu obešla, sedělo i č.telefonu a pan se jmenuje Hubáček. Fakt skvělý, ještě jednou dík a pěkný víkend všem Lída
Návrat hore Goto down
Mexican

Mexican


Počet príspevkov : 48
Age : 39
Localisation : Honda FX 650X,Yamaha WR 400 F
Registration date : 01.02.2008

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeUt júl 29, 2008 12:54 pm

riki>dík Wink
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeŠt august 07, 2008 8:22 pm

Dosli mi objednane veci :

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Dsc01010
Návrat hore Goto down
Mexican

Mexican


Počet príspevkov : 48
Age : 39
Localisation : Honda FX 650X,Yamaha WR 400 F
Registration date : 01.02.2008

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeŠt august 07, 2008 9:14 pm

přesně tenhle nýtovák mi rupnul pirat
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeŠt august 07, 2008 9:24 pm

Rupnul Ti ked si roznitovaval retaz alebo ked si ju znitovaval ?
Návrat hore Goto down
Mexican

Mexican


Počet príspevkov : 48
Age : 39
Localisation : Honda FX 650X,Yamaha WR 400 F
Registration date : 01.02.2008

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeŠt august 07, 2008 11:14 pm

Až když jsem to nýtoval dohromady,asi jsem to přehnal,no jocolor Pořád jsem utahoval a utahoval a najednou affraid rup cherry .Měl jsem ho půjčenej ze servisu a kupodivu po mě nic nechtěli klidek Je to nějaká slitina a nevydrželo to moji ukrutnou sílu lol!
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeNe august 10, 2008 5:27 pm

Vymenil som zadne brzdove dosticky, najazdil som na nich 26 600 km (neverim , ze niekomu vydrzia viac) , predne su este v pohode .

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Dostic10

Vymena je celkom jednoducha , ak ide len i vymenu dosticiek a nechcete aj precistit celu brzdu (lebo potom to treba cele rozobrat).

Treba vyskrutkovat dve skrutky oznacene zltymi sipkami a cela brzda sa natoci okolo skrutky oznacenej cervenou sipkou (tu netreba povolovat !!!) . Potom staci vytiahnut stare dosticky, zatlacit brzdovy valec do vnutra, nejakym vacsim srobovakom, miernym pacenim. Zo starych dosticiek treba dat dole pliesky a namontovat ich na nove. Nove treba zalozit, pozor, aby dobre sedeli vo vyrezoch na to urcenych a miernym tlakom prstami (z hora na ne tlacia plechove pruziny, aby za jazdy nehrkali) ich zatlacime do spravnej polohy a tak ich pridrzime a zaskrutkujeme skrutky. Je mozne pouzit aj nejaku hmotu na skrutku (LOCTITE) aby sa samovolne nepovolila.
Potom treba skontrolovat, ci sa brzdy nadmerne nezahrievaju za jazdy, lebo to by znamenalo, ze sa brzdovy valec nevracia spravne a treba to cele precistit.
Nezabudnite, ze plny brzdovy ucinok sa dostavi, az ked sa nove dosticky zabehaju.

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Brzda10
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeŠt október 09, 2008 11:49 am

Mexican > ten nitovaci pripravok som odskusal, je to OK, to urcite nerupne, mozno ty si mal nejaku cinsku kopiu "z blata" robenu, ale toto je nemecky vyrobok 1sss
Návrat hore Goto down
Mexican

Mexican


Počet príspevkov : 48
Age : 39
Localisation : Honda FX 650X,Yamaha WR 400 F
Registration date : 01.02.2008

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeSo október 11, 2008 3:38 pm

Návrat hore Goto down
RADO

RADO


Počet príspevkov : 9
Age : 46
Localisation : HARMANEC / SK
Registration date : 08.07.2009

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimePo október 03, 2011 2:13 pm

Ahoj.
Ake brzdove dosky pouzivate a doporucujete co sa týka znacky a zmesí ?
Návrat hore Goto down
JanaFMX

JanaFMX


Počet príspevkov : 55
Localisation : Olomouc
Registration date : 31.05.2011

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeUt október 04, 2011 10:07 am

No co mě bylo doporučeno tak NSN, že jsou nej, jsou ale oproti goldfrenum trochu cenove jinde...
Návrat hore Goto down
Fehlmann

Fehlmann


Počet príspevkov : 133
Age : 37
Localisation : Nová Ves u Moravské Třebove
Registration date : 05.06.2009

Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitimeUt október 04, 2011 11:24 am

Ja je jeste nemenil a doufam ze to jeste nejakou sezonu vydrzi.
Jinak treba uz zminovane Goldfren.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opotrebenie brzdovych dosticiek ?   Opotrebenie brzdovych dosticiek ? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Opotrebenie brzdovych dosticiek ?
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed ) :: FMX650 :: SKUSENOSTI-
Prejdi na: