FMX 650 FORUM ( Forum is closed )
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed )

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Alternátor

Goto down 
4 posters
AutorSpráva
Kodo

Kodo


Počet príspevkov : 7
Age : 30
Registration date : 21.10.2012

Alternátor Empty
OdoslaťPredmet: Alternátor   Alternátor Icon_minitimeNe október 21, 2012 6:47 pm

Ahoj chlapi, jen bych se chtěl zeptat, kde je na FMX alternátor, šel jsem podle drátu z regulátoru a dovedli mě 2 dráty k malému kolečku sekundárního převodu. Docela divný, tak bych prisil o radu. Nedobíjí mi to, respektivě málo, je tam 12.8 V a to je málo, má být 13.8 V cca. takže doufám že někde kostří kabel. Nastartováno jsem neměl, dlouho motorka stála a nechtěla chytit tak jsem se na to vykašlal. PS: pomůže k lepšímu chycení vypuštění trochu benzínu z kaburátoru?
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Alternátor Empty
OdoslaťPredmet: Re: Alternátor   Alternátor Icon_minitimePo október 22, 2012 1:23 pm

https://fmx650.slovakforum.net/t121-topic

a ten alternator nechaj radsej na pokoji, ked ani nevies kde je
Návrat hore Goto down
Pepa XR

Pepa XR


Počet príspevkov : 24
Age : 40
Localisation : Jevíčko okr.SY
Registration date : 02.09.2008

Alternátor Empty
OdoslaťPredmet: Re: Alternátor   Alternátor Icon_minitimePo október 22, 2012 1:23 pm

Ty dráty podle mě vedou k zapalování které vyrábí i elektřinu na dobíjení,aspoň si to myslím. A já když startuju po delší době tak motorku položím na bok abych přelil karbec a pak chytá krásně.
Návrat hore Goto down
Pepa XR

Pepa XR


Počet príspevkov : 24
Age : 40
Localisation : Jevíčko okr.SY
Registration date : 02.09.2008

Alternátor Empty
OdoslaťPredmet: Re: Alternátor   Alternátor Icon_minitimePo október 22, 2012 1:27 pm

A jestli měříš dobíjení ne nenastartované motorce tak je jasný že nebude dobíjet.
Návrat hore Goto down
Kodo

Kodo


Počet príspevkov : 7
Age : 30
Registration date : 21.10.2012

Alternátor Empty
OdoslaťPredmet: Re: Alternátor   Alternátor Icon_minitimePo október 22, 2012 3:58 pm

Měřil jsem napětí na nastartované :-D. U motorek bejvá alternátor většinou na klice pod víkem motoru, ty dráty k tomu kolečku mě dost zmátly tak proto se ptám. Nepotřebuju vědět jestli mám nechat alternátor na pokoji, ale kde je uchycen. Takže jestli to někdo ví tak prosim ať odepíše.
Návrat hore Goto down
Kodo

Kodo


Počet príspevkov : 7
Age : 30
Registration date : 21.10.2012

Alternátor Empty
OdoslaťPredmet: Re: Alternátor   Alternátor Icon_minitimePo október 22, 2012 4:05 pm

Pepa XR napísal:
Ty dráty podle mě vedou k zapalování které vyrábí i elektřinu na dobíjení,aspoň si to myslím. A já když startuju po delší době tak motorku položím na bok abych přelil karbec a pak chytá krásně.

Zapalování potřebuje elektřinu z alternátoru, k nabíjení cívky. Zapalování nemůže vyrábět elektřinu. Teda může,ale takhle to bylo u fichtla. Tam někde alternátor být musí.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Alternátor Empty
OdoslaťPredmet: Re: Alternátor   Alternátor Icon_minitimePo október 22, 2012 5:52 pm

Na lavej strane pod vekom s napisom HONDA by mal byt, ale nemyslim, ze by to bolo treba rozoberat, jedine, ze to uz nejaky "kutil" rozoberal a nieco tam dojebabral ...

Alternátor Clipboard02iu



Alternátor Clipboard04wq
Návrat hore Goto down
Kodo

Kodo


Počet príspevkov : 7
Age : 30
Registration date : 21.10.2012

Alternátor Empty
OdoslaťPredmet: Re: Alternátor   Alternátor Icon_minitimePo október 22, 2012 6:11 pm

riki1 napísal:
Na lavej strane pod vekom s napisom HONDA by mal byt, ale nemyslim, ze by to bolo treba rozoberat, jedine, ze to uz nejaky "kutil" rozoberal a nieco tam dojebabral ...

Alternátor Clipboard02iu



Alternátor Clipboard04wq

Díky moc! to jsem potřeboval vědět. Když výstupní napětí z alternátoru bude malé tak se na něj budu muset podívat. Majitel předemnou s tim nic nedělal, hlavně dřív to nedělalo problémy, baterie vydržela celou sezónu bez problému. Až bude trochu tepleji tak se na to podívám, ještě jednou díky. Jo a jen tak mimochodem, prasklo mi spojkový lanko a u hondy za něj chtěj 720 Kč!! tak jestli někdo nevíte o levnější variantě, byl bych rád, díky.
Návrat hore Goto down
JanaFMX

JanaFMX


Počet príspevkov : 55
Localisation : Olomouc
Registration date : 31.05.2011

Alternátor Empty
OdoslaťPredmet: Re: Alternátor   Alternátor Icon_minitimePo október 22, 2012 7:02 pm

Tak s tím lankem tě asi moc nepotěším...řešila jsem sice lanko na plyn - stálo mě 990,-...ale alternativu jsem nenašla...bohužel to je daň za tak jedinečné moto...jestli najdeš, nebo už někdo našel, dejte chlapi vědět kde!!
Díky
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Alternátor Empty
OdoslaťPredmet: Re: Alternátor   Alternátor Icon_minitimeUt október 23, 2012 10:47 am

Kodo > skotroluj PLUS pol baterie, ci nie je zoxidovany, ale mozno uz aj bateria je stara ...
Návrat hore Goto down
Kodo

Kodo


Počet príspevkov : 7
Age : 30
Registration date : 21.10.2012

Alternátor Empty
OdoslaťPredmet: Re: Alternátor   Alternátor Icon_minitimeUt október 23, 2012 5:28 pm

riki1 napísal:
Kodo > skotroluj PLUS pol baterie, ci nie je zoxidovany, ale mozno uz aj bateria je stara ...

Póly jsou v pořádku, baterie je rok stará a jak to nedobíjelo tak jsem jí musel nabít přes nabíječku, ale já blbec tu baterii hodil na autonabíječku bez možnosti nastavení Amperu. Takže baterii s kapacitou 8Ah jsem nabíjel 3A Very Happy. Njn za blbost se platí, ale díky za tip :-).
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 512
Registration date : 25.05.2007

Alternátor Empty
OdoslaťPredmet: Re: Alternátor   Alternátor Icon_minitimeSt október 24, 2012 9:48 am

Tie baterie sa mozu nabijat bud rychlonabijanim 4A za 1 hodinu, alebo normalnym nabijanim 1A asi 10 hodin. Malo by to byt na nich napisane.

Ja zvyknem dobijat v zime ak vela nejazdim, raz za mesiac, prudom do 1A tak 3 az 5 hodin.
Návrat hore Goto down
Kodo

Kodo


Počet príspevkov : 7
Age : 30
Registration date : 21.10.2012

Alternátor Empty
OdoslaťPredmet: Re: Alternátor   Alternátor Icon_minitimeSt október 24, 2012 4:16 pm

riki1 napísal:
Tie baterie sa mozu nabijat bud rychlonabijanim 4A za 1 hodinu, alebo normalnym nabijanim 1A asi 10 hodin. Malo by to byt na nich napisane.

Ja zvyknem dobijat v zime ak vela nejazdim, raz za mesiac, prudom do 1A tak 3 az 5 hodin.

Tim rychlonabíjením se hrozně kurví baterie, jednou za čas dobrý ale ne po každé. U těch gelových je to přesně 1/20 ku kapacitě baterie, takže 8 Ah by se měla nabíjet 0,4 A. Na netu je plno nabíječek na gelovky který nabíjej 0,6 Ah a maj i funkci udržování baterie přes zimu, kdy je baterka celou zimu na tý nabíječce a stojej ty nabíječky kolem 500,- Kč což je super cena.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Alternátor Empty
OdoslaťPredmet: Re: Alternátor   Alternátor Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Alternátor
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
FMX 650 FORUM ( Forum is closed ) :: FMX650 :: PORADNA FMX650-
Prejdi na: